Laser frakcyjny CO2


Co to jest?

Laser frakcyjny jest niezwykle skutecznym zabiegiem, powodującym spłycenie drobnych zmarszczek i zmniejszenie głębszych. Zabieg rozpoczyna proces gojenia się skóry, gdzie tworzą się nowe włókna kolagenowe i naczynia krwionośne.


Kiedy warto i jak Ci pomoże

Laser frakcyjny może być stosowany na dowolnej części ciała. Powoduje uelastycznienie skóry, a także delikatny lifting. Skóra nabiera młodszego i zdrowszego wyglądu.

Dodatkowo powoduje:

usuwanie drobnych, płytkich zmarszczek, spłycania głębszych zmarszczek okolic czoła, oczu, ust i inne;
resurfacing skóry, odmładzanie skóry;
rozszerzone pory;
usuwanie znamion i brodawek;
przywracanie elastyczności skóry
leczenia blizn potrądzikowych,
leczenie blizn poparzeniowych, pooperacyjne
leczenia, zmniejszenia rozstępów skóry powstałych po ciąży,
czy intensywnym wzroście.


Opis innych dostępnych metod leczenia:

Zmiany skórne można usuwać także metodą laserową lub kriochirurgiczną. Zabiegi przy pomocy lasera CO2 pozwalają na usunięciu zmian skórnych z pozostawieniem prawie niewidocznej-blizny. Kriochirurgia jest skuteczną, bezkrwawą i bezpieczną metodą leczniczą. Polega na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie.


Przygotowanie do zabiegu:

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Zabieg można wykonać najszybciej po 3-4 tygodniach od ostatniego opalania. Niektóre leki fotouczulające należy odstawić na 3-4 tygodnie wcześniej np.tetracykliny, preparatów zawierających izotretynoinę (np. Raocuutane, Izotek), stosowaniu naparów z ziół dziurawca.


Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu powierzchniowym kremem, które nakładane jest na twarz pacjenta 30-40 minut przed zabiegiem. Jest ono wystarczające do złagodzenia objawów bólowych w trakcie zabiegu. Zabieg trwa około 45 minut, po zabiegu widoczny jest zaczerwienienie, rumień okolicy poddanej zabiegowi.


Przeciwwskazania:

ciąża;
karmienie piersią;
aktywna infekcja (wirusowa, bakteryjna, grzybicza);
ostre alergie skórne;
poparzenia;
świeża opalenizna;
łuszczyca;
bielactwo;
atopowe zapalenie skóry;
nowotwory;
cukrzyca;
leki (retinoidy, immunosupresyjne, światłouczulające);


Zalecenia pozabiegowe:

Skóra po leczeniu laserem frakcyjnym CO2 ulega ujędrnieniu, widać to już po 4-5 tygodniach od wykonania zabiegu. Drobne zmarszczki znikają, głębsze zmarszczki ulegają istotnemu spłyceniu. Pamiętajcie Państwo, że proces przebudowy skóry, trwa przez kolejnych kilka miesięcy. Przez 7-10 dni nie zaleca się korzystać z sauny, basenu, unikać aktywności na świeżym powietrzu.

Należy odstawić wszystkie kremy odmładzające, przeciwzmarszczkowe do czasu całkowitego wygojenia się skóry. Makijaż można nakładać od 4-5 dnia po zabiegu, unikając drażnienia skóry, w trakcie zmywania makijażu należy bardzo delikatnie zmywać skórę, aby nie spowodować powstania nadżerek i małych ran. Prosimy, też o nienaruszanie złuszczającego się naskórka i niestosowanie pillingów złuszczających skórę.

Zaleca się powtórzenie zabiegu laserem frakcyjnym CO2 po 5-6 tygodniach, odstęp pomiędzy zabiegami zależy od planu leczenie, procesu gojenia się skóry.

Po zakończeniu łuszczenia się skóry zawsze, kilka razy dziennie należy stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 30+ lub SPF 50+. Bezpośrednio po zabiegu, raz w ciągu kolejnych 2-3 dni proszę stosować krem AVENE CICALFATE POST ACTE , Cicatridina, Alantan lub Panthenol.

W trakcie procesu gojenia się w pierwszych dniach po zabiegu można przemywać skórę solą fizjologiczną lub preparatem BORASOL.

Po zbrązowieniu się skóry i rozpoczęciu procesu łuszczenia się skóry zalecane jest intensywne nawilżanie skóry. Sugeruję kremy nawilżające np.: AVENE: TOLERANCE EXTREME, CETAPHIL lub po prostu wazelina W razie pytań prosimy o konsultację z Nami i ustalenie pielęgnacji skóry po zabiegu.

DR. DAMIAN
Centrum Medyczne

ul. Kartuska 354
80-125 GDAŃSK

Recepcja

Poniedziałek-Piątek: 08:00-18:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: Zamknięte

PARTNER