Peelingi medyczne


Co to jest?

Peeling medyczne to inaczej złuszczanie naskórka, eksfoliacja, abrazja, ablacja – zabieg stosowany w kosmetologii i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu i stanu skóry, poprzez spłycenie drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień. W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub fizyczny. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się natomiast peeling bardzo powierzchowny, powierzchowny, średniogłęboki i głęboki.


Przeciwwskazania

- ciąża, okres karmienia piersią;
- menstruacja;
- alergia na składniki;
- stany zapalne;
- opryszczka;
- terapia isotretinoiną w przeciągu ostatnich 3-6 miesięcy.


PEELINGI DOSTĘPNE W NASZYM GABINECIE:

Peeling glukonolaktonowy Filorga Time Peel

Składniki aktywne:
50% kompleks peelingujący Glukonolakton + kwas glikolowy pH ≈ 1 Glukonolakton to laktonowa forma kwasu glukonowego, otrzymywanego z glukozy w procesie biooksydacji. Dzięki cyklicznej strukturze chemicznej wykazuje działanie keratolityczne, porównywalne z działaniem alfahydroksykwasów (AHA), jednak jest zdecydowanie lepiej tolerowany przez skórę. Stosowany w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi potęguje ich działanie terapeutyczne i poprawia dostępność w skórze, wpływając korzystnie na finalny efekt zabiegu. Nie powoduje złuszczania naskórka.

Peeling może być powtarzany co 7-14 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Czas trwania to 15-20 minut.


Mandel Plus – peeling migdałowy

Składniki aktywne:
kwas migdałowym 50% w połączeniu z kw.tiomlekowym, antyutleniaczami i substancjami rozjaśniającymi Działa wykorzystując właściwości antybakteryjne kwasu migdałowego oraz rozjaśniające kwasu tiomlekowego. Połączenie tych właściwości z gamą substancji przeciwutleniających potęguje i przyśpiesza odbudowę skóry. Kwas migdałowy to alfa hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający – może być stosowany o każdej porze roku. Zabieg jest bezbolesny, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez pare dni,ale nie jest widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy.

Nie powoduje złuszczania naskórka.

Peeling może być powtarzany co 7-14 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Czas to 15-20 minut.


Yellow Peel

Substancje aktywne:
kwas glikolowy, kw. salicylowy, retinol, wit C, kw. fitowy, kw. kojowy, kw. azalainowy To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.

W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Czas trwania w zależności od ilości warstw jakie stosujemy to 1-3 godzin.


Pyruvic Peeling – Peeling pirogronowy

Składniki aktywne:
Kwas pirogronowy 50% Kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas Kwas pirogronowy jest obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet) i posiada właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe.

Na poziomie naskórka kwas pirogronowy zmniejsza przyleganie pomiędzy korneocytami co powoduje utratę łączności między komórkami kolczystymi (akantoliza) i w następstwie następuje ścienienie warstwy rogowej.

Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.

Na poziomie mieszka włosowo-łojowego kwas pirogronowy ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz działanie komedolityczne (przeciwzaskórnikowe), redukujące przyleganie keratynocytów ścianki gruczołu. Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skory łojotokowej i trądzikowej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu. Stymulacja i ponowne modelowanie skóry właściwej (neosynteza glikoprotein, kolagenu i włókien elastyny) są intensywniejsze niż po peelingach glikolowych.

Z reguły w 2-3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.

Peeling może być powtarzany co 15-21 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Czas trwania to 15-20 minut.


VI Peel

Składniki aktywne:
TCA, fenol, kwas salicylowy, kwas retinolowy, wit C, kwas kojowy, hydrocortyzon Jest to peeling bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Jedyny medyczny peeling bezpieczny dla okolic oczu, szyi, piersi, dłoni. Konieczności przygotowania skóry do peelingu praktycznie nie istnieje. Bezbolesny, złuszczanie do 5-7 dnii. Pacjet nie jest wyłączony z codziennych zajęć. Zabieg trwa 20 minut, końcowy wynik widoczny jest po 7 dniach. Po peelingu pacjent otrzymują pełną pielęgnację na 7 dni.

Odczuwalne jest lekkie pieczenia przez kilka sekund, które ustępuje całkowicie niemal natychmiast. Niektórzy pacjenci mogą czuć sie bardziej komfortowo przy użyciu wentylatora (zimny powiew powietrza).

Skóra bedzie wyglądać nieco czerwono (jakby była dopiero opalona) bezpośrednio po peelingu. W dniach pierwszym i drugim występuje uczucie "ściągania", nie widać jeszcze łuszczenia skóry. Wszelkie obszary ze zmianami pigmentacyjnymi mogą wyglądać na trochę ciemniejsze, co jest dobrym znakiem. Około dnia trzeciego, skóra pacjenta zaczyna się łuszczyć. Pierwsze oznaki łuszczenia zwykle zaczynają sie wokół ust i trwają przez dzień lub dwa. Potrzeba czterech dni aby skóra przestała sie łuszczyć i wróciła do równowagi. Wtedy widać ostateczne efekty, czyli skóra jest pełna blasku i lśniąca. Pacjent czuje, że jest odświerzony a skóra bardziej napięta. Hiperpigmentacja jest wyeliminowana lub znacznie zmniejszona - w zależności od stopnia zmian pigmentacyjnych. Skóra jest gładka i wygląda młodziej.

Peeling może być powtarzany 3-4 razy w roku czy co 3 miesiące.

Czas trwania to 15-20 minut.

DR. DAMIAN
Centrum Medyczne

ul. Kartuska 354
80-125 GDAŃSK

Recepcja

Poniedziałek-Piątek: 08:00-18:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: Zamknięte

PARTNER