Peeling fenolowy


Czym jest peeling fenolowy Easy Phen?

Easy Phen należy do zabiegów peelingujących o bardzo silnym i efektywnym działaniu na granicy brodawkowej i siateczkowej skóry właściwej. Jest to jeden z najgłębiej działających peelingów, stosowany w medycynie estetycznej już od XX wieku. Peelingi głębokie stosuje się na skórę twarzy – jest to najlepiej sprawdzające się miejsce do przeprowadzania peelingu Easy Phen Light, gdyż zawiera dużo gruczołów łojowych biorących udział w regeneracji skóry.


W skład peelingu wchodzi:
 • fenol 15, 30 lub 60%
 • kwas TCA
 • 4- alfahydroxykwasy
 • saponiny
 • antyoxydanty
Peeling Easy Phen należy do grupy peelingów głębokich.

Facelifting z peelingiem fenolowym Easy Phen – wskazania do zabiegu

Zabieg na celu ma likwidację wielu odmian blizn, jakie zostają na skórze (blizny po trądziku, blizny po młodzieńczych zmianach skórnych, blizny pozabiegowe, blizny powypadkowe). Ponadto peeling fenolowy świetnie radzi sobie nawet z głębokimi zmarszczkami i bruzdami. Może być stosowany wokół delikatnej skóry oczu i ust. Peeling Easy Phen Very Light będzie wybawieniem dla Pacjentów z silnymi przebarwieniami na twarzy, powstającymi wskutek długotrwałego opalania się, złej diety, stresującego i męczącego trybu życia, stosowania używek i niektórych kosmetyków. Zabieg Easy Phen Very Light jest odpowiedzią na wiele dręczących problemów skórnych – wykonuje się go raz, aby przez nawet kilka lat cieszyć się wspaniałymi efektami!


Peeling fenolowy – przeciwwskazania

Peeling fenolowy to peeling chemiczny, dlatego istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Najważniejsze z nich to:
 • ciąża;
 • nieleczona i zaawansowana cukrzyca;
 • ciężkie schorzenia serca, nerek i wątroby;
 • nowotwory złośliwe;
 • aktywny trądzik.
 • choroby serca
 • zaburzenia rytmu sercaJak należy się przygotować do peelingu głębokiego Easy Phen?

Pacjent musi specjalnie przygotować się do zabiegu:

• 6 tygodni przed zabiegiem pacjent musi stosować wysokoprocentowy retinol w kremie
• na 2 tygodnie przed zabiegiem nie poddawać się zabiegom na twarz, w tym peelingom i zabiegom z kwasami;
• nie opalać się, także sztucznie, na 7 dni przed planowanym zabiegiem;
• 5 dni przed zabiegiem zacząć stosować kremy z silnym filtrem anty UV.


Jak przebiega zabieg z użyciem peelingu fenolowego Easy Phen?

Przed zabiegiem miejsce leczenia zostaje odpowiednio przygotowane przez lekarza, a po zabiegu zabezpieczone kremem antyoxydacyjnym. Na początku lekarz dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę. Następnie dzieli twarz na 5 obszarów i na każdy z nich nakłada roztwór peelingu. Przed nałożeniem na każdy kolejny obszar preparatu konieczne jest odczekanie około 10 minut. Na zakończenie zabiegu, na poszczególne obszary twarzy nakładana jest maska.

Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym z monitowaniem podstawowych funkcji życiowych.

Jak działa peeling głęboki Easy Phen ?

W czasie zabiegu warstwy skóry zostają zniszczone aż po środkową część siateczkową skóry właściwej. Uszkadzany jest w zabiegu Easy Phen naskórek, warstwa rogowa, ziarnista, kolczysta, skóra podstawna, warstwa brodawkowata. Uszkodzenia te są planowane i stanowią mechanizm pozbywania się zmarszczek, blizn i przebarwień ze skóry, nawet uszkodzeń posłonecznych. Fenol używany w zabiegu pozwala penetrować w głąb skóry, a przy tym nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia u pacjenta. W preparacie peelingującym nie ma alkoholu, są za to składniki roślinne, które łagodzą i pielęgnują. Preparat stymuluje dodatkowo proces tworzenia się kolagenu i włókien elastycznych w skórze, które zanikają z czasem. Pozwalają one zachować młodość na dłużej.


Easy Phen – rekonwalescencja i zalecenia pozabiegowe

Peeling fenolowy działa głęboko, dlatego okres rekonwalescencji trwa do 10 dni. Przez ten czas pacjenci powinni zrezygnować ze swoich codziennych zajęć i wziąć urlop wypoczynkowy, w trakcie którego naskórek będzie mocno się złuszczać, a skóra regenerować. Również po zabiegu, przez okres 2 miesięcy, zaleca się stosowanie preparatów z wysokim filtrem anty UV i unikanie silnych promieni słonecznych oraz sztucznego opalania.


Jak długo utrzymują się efekty peelingu głębokiego?

Efekty jednego zabiegu utrzymują się nawet do kilku lat.


Ile zabiegów peelingu fenolowego Easy Phen należy wykonać, aby zobaczyć efekty?

W większości przypadków wystarczy wykonanie już jednego zabiegu, aby zaobserwować efekty.Peeling fenolowy Easy Phen jest wspaniałą alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Znacznie bezpieczniejszy i z mniejszą liczbą powikłań, wykonany w profesjonalnym gabinecie, zadziała niczym zaklęcie przywracające młodość, piękny wygląd i pozbywające się nieestetycznych zmian skórnych.


Działania niepożądane po głębokim peelingu fenolowym

Działaniem niepożądanym peelingu fenolowego może być wydłużenie odstępu QT i związane z nim zaburzenia rytmu serca. Należy unikać wykonywania zabiegów u pacjentów przyjmujących leki wydłużające ten odstęp. Innym powikłaniem może być tworzenie się blizn. Przy wyjątkowo wiotkich powiekach dolnych może powstać wywinięcie powieki. Przed zabiegiem wykonujemy test z pociągnięcia w celu uniknięcia tego typu powikłań. Z innych powikłań ocznych może dojść do podrażnienia spojówki oka przez kontakt łez z peelingiem w trakcie zabiegu. Z tego powodu należy osuszać wewnętrzne kąciki oczu w trakcie zabiegu, czy też może dojść do podrażnienia spojówki przez opary. Należy stosować maści lub żele zabezpieczające oko. Zakażenie występuje bardzo rzadko. Przy pojawieniu się bólu, obrzęku, wysięku, czy gorączki po 48 h od zabiegu wskazane jest podanie antybiotyku. Zaleca się okołozabiegowe stosowanie acyklowiru w celu zmniejszenia możliwości infekcji wirusem opryszczki. Przebarwienia pozapalne utrzymują się zwykle mniej niż 6 miesięcy. Leukoderma (zbielenie skóry) może powstać w miejscach nadmiernego włóknienia podnaskórkowego i jest nieodwracalna. Była obserwowana po zastosowaniu bardzo stężonych mieszanek fenolu i oleju krotonowego. Obecnie nie jest obserwowana. Rumień twarzy jest normalną reakcją i jest związany z procesem gojenia. Może utrzymywać się nawet do 3 do 6 miesięcy w zależności od głębokości działania peelingu.

DR. DAMIAN
Centrum Medyczne

ul. Kartuska 354
80-125 GDAŃSK

Recepcja

Poniedziałek-Piątek: 08:00-18:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: Zamknięte

PARTNER