Modelowanie twarzy

 

Opis

Modelowanie twarzy inaczej wolumetria to zabieg, gdzie działamy kwasem hialuronowym, który działa jak naturalny implant.

Podawanie wypełniacza w policzki powoduje, że skóra na żuchwie zostaje automatycznie podniesiona do góry. Dzięki temu zabiegowi uzyskuje się zaokrąglone policzki jak w młodości, natomiast linia żuchwy optycznie ulega zwężeniu i zmniejszają się tzw. fałdki chomikowe. Warto też pamiętać, że wraz z mijającym czasem mogą opadać też skronie, dające efekt srogiego wyglądu, dlatego podczas zabiegu wypełniania policzków, proponujemy też uzupełnienie skroni, oraz można dodatkowo odbudować wyjściowy kształt brody. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym jest widoczny natychmiast po zabiegu i utrzymuje się około 12-18 miesięcy, zależy on od szybkości degradowania preparatu przez enzymy znajdujące się w skórze pacjenta.

Do wolumetrii używamy także nici hialuronowe. Stosujemy je do poprawy owalu twarzy, przy opadających policzkach, tworzących się “chomikach”. Kwas hialuronowy napina i podciąga tkanki, pozwala na wygładzenie fałdów nosowo-wargowych, podciągnięcie kącików ust. Podając nici hialuronowe w okolicę skroniową możemy poprawić kształt oka, unieść opadające brwi. Należy pamiętać, że jest to zabieg poprawiający owal twarzy, napinający naszą skórę. Nie zastępuje on jednak wolumetrii (nie nadaje objętości okolicom policzków czy skroni).

 

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu okolica policzka może być wrażliwa na dotyk, czasem występuje też obrzęk.
Ostateczny efekt zabiegu widać po upływie około 2 tygodni, utrzymuje się on przez 8-12 miesięcy. Czas ten zależy od ilości podanego kwasu hialuronowego. Po zabiegu należy wypijać minimum 1, 5 litra płynów dziennie, aby zapewnić właściwe nawilżenie tkanek. Proszę nie korzystać z sauny, kąpieli parowych, basenu, kriokomory w ciągu tygodnia od zabiegu. W gabinecie kosmetycznym należy unikać zabiegów z użyciem fal radiowych, ponieważ przyspieszają one degradację preparatu. Prosimy o konsultację jakich preparatów używać po zabiegu.