Laser frakcyjny CO2

 

Co to jest?

Laser frakcyjny jest niezwykle skutecznym zabiegiem, powodującym spłycenie drobnych zmarszczek i zmniejszenie głębszych. Zabieg rozpoczyna proces gojenia się skóry, gdzie tworzą się nowe włókna kolagenowe i naczynia krwionośne.

 

Kiedy warto i jak Ci pomoże

Laser frakcyjny może być stosowany na dowolnej części ciała. Powoduje uelastycznienie skóry, a także delikatny lifting. Skóra nabiera młodszego i zdrowszego wyglądu.

Dodatkowo powoduje:
usuwanie drobnych, płytkich zmarszczek, spłycania głębszych zmarszczek okolic czoła, oczu, ust i inne;
resurfacing skóry, odmładzanie skóry;
rozszerzone pory;
usuwanie znamion i brodawek;
przywracanie elastyczności skóry
leczenia blizn potrądzikowych,
leczenie blizn poparzeniowych, pooperacyjne
leczenia, zmniejszenia rozstępów skóry powstałych po ciąży, czy intensywnym wzroście.

 

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Zabieg można wykonać najszybciej po 3-4 tygodniach od ostatniego opalania. Niektóre leki fotouczulające należy odstawić na 3-4 tygodnie wcześniej np.tetracykliny, preparatów zawierających izotretynoinę (np. Raocuutane, Izotek), stosowaniu naparów z ziół dziurawca. 

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadzamy  w znieczuleniu powierzchniowym kremem, które nakładane jest na twarz pacjenta 30-40 minut przed zabiegiem. Jest ono wystarczające do złagodzenia objawów bólowych w trakcie zabiegu. Zabieg trwa około 45 minut, po zabiegu widoczny jest zaczerwienienie, rumień okolicy poddanej zabiegowi.

 

Przeciwwskazania

 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • aktywna infekcja (wirusowa, bakteryjna, grzybicza);
 • ostre alergie skórne;
 • poparzenia;
 • świeża opalenizna;
 • łuszczyca;
 • bielactwo;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • nowotwory;
 • cukrzyca;
 • leki (retinoidy, immunosupresyjne, światłouczulające);

 

Zalecenia pozabiegowe

Skóra po leczeniu laserem frakcyjnym CO2 ulega ujędrnieniu, widać to już po 4-5 tygodniach od wykonania zabiegu. Drobne zmarszczki znikają, głębsze zmarszczki ulegają istotnemu spłyceniu. Pamiętajcie Państwo, że proces przebudowy skóry, trwa przez kolejnych kilka miesięcy. Przez 7-10 dni nie zaleca się korzystać z sauny, basenu, unikać aktywności na świeżym powietrzu. 
Należy odstawić wszystkie kremy odmładzające, przeciwzmarszczkowe do czasu całkowitego wygojenia się skóry. Makijaż można nakładać od 4-5 dnia po zabiegu, unikając drażnienia skóry, w trakcie zmywania makijażu należy bardzo delikatnie zmywać skórę, aby nie spowodować powstania nadżerek i małych ran. Prosimy, też o nienaruszanie złuszczającego się naskórka i niestosowanie pillingów złuszczających skórę. 
Zaleca się powtórzenie zabiegu laserem frakcyjnym CO2 po 5-6 tygodniach, odstęp pomiędzy zabiegami zależy od planu leczenie, procesu gojenia się skóry. Po zakończeniu łuszczenia się skóry zawsze, kilka razy dziennie należy stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 30+ lub SPF 50+. Bezpośrednio po zabiegu, raz w ciągu kolejnych 2-3 dni proszę stosować krem AVENE CICALFATE POST ACTE , Cicatridina, Alantan lub Panthenol.
W trakcie procesu gojenia się w pierwszych dniach po zabiegu można przemywać skórę solą fizjologiczną lub preparatem BORASOL. Po zbrązowieniu się skóry i rozpoczęciu procesu łuszczenia się skóry zalecane jest intensywne nawilżanie skóry. Sugeruję kremy nawilżające np.: AVENE: TOLERANCE EXTREME, CETAPHIL lub po prostu wazelina W razie pytań prosimy o konsultację z Nami i ustalenie pielęgnacji skóry po zabiegu.